HİZMETLER

AYURVEDA(SICAK YAĞ) MASAJI

-Asya felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda kelime anlamı olarak "yaşam bilimi" demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler."
-Ayurveda masajının en önemli özelliği ısıtılmış doğal yağlar ile uygulanmasıdır. Susam yağı, Hindistan cevizi ya da biberiye yağı gibi doğal ve aromatik yağların, vücut sıcaklığını biraz geçecek şekilde ısıtılması ile uzmanlar tarafından uygulanır. Masaj özellikle baskı noktalarına yapılır. Çok baskılı bir masaj türü olmamakla birlikte daha çok rahatlatıcı ve dinlendirici özellikte orta sertliktedir. Ritmik hareket fazlalığı ile dinlendirici, zihinsel ve beden yorgunluğunuzun tamamen gitmesini sağlar. Özellikle kış aylarında çok fazla tercih edilen bir masaj türüdür.

SICAK TAŞ(HOT STONE) MASAJI

-Sıcak taş masajı (hot stone massage) volkanik bazalt taşlar kullanılıp taşların termal ısısından faydalanılarak yapılan bir masaj yöntemidir. Bu taşlar masaj için özel seçilmiş ve ısıyı uzun süre bünyesinde tutabilen volkanik taşlardır. Dolayısıyla masaj süresince taşlar ısısını koruyarak vücuttaki çakra bölgelerinde ısıyı muhafaza ederler. Taşların yerleşimi ve konulduğu yerler özenle seçilerek en etkili olabilecek şekilde konumlandırılması bu masajda önemlidir.
-Sıcak taş masajında (hot stone massage) taşlar yerleştirildikten sonra ısınan bölgeler aynı zamanda aromaterapik yağlar eşliğinde masaj uygulaması ile masaja daha fazla cevap vermektedir. Bu uygulama ile yoğurma, sıkma, titretme, çeşitli şiddetteki baskılar uygulanan bölge ısı ile birlikte gevşer ve hızlı bir şekilde kan akışını artırır. Artan kan akışı sıcaklığın da etkisi ile daha fazla hücreye ulaşır ve bu sayede de daha fazla hücreye oksijen ulaştırılmış olur.

BİTKİ KESESİ MASAJI

-Bitki Keseleri 42 çeşit şifalı bitki karışımı içeren keselerdir. Profesyoneller tarafından özel buhar cihazında ısıtıldıktan sonra basınç ve tampon manipülasyonları ile uygulanır. Bu uygulama ile Bitki Keseleri içerisinde bulunan şifalı bitkilerin özleri cilde nüfuz ederek cildi besler. Basınç ve tampon manipülasyonları vücudumuzdaki enerji blokajlarını açar.
-Isıtılarak uygulanan bitki kesesinin ısısı, kasları gevşeterek bütün vücudu rahatlatır. Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bitki Keseleri ile uygulanan ritmik masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar.

24K GOLD MASAJI

-24K Altın içeren bu masaj kolajen azalmalarını ve elastin bozulmalarını yavaşlatarak cildin sarkmasını önlemeye yardımcı olur. Cilde uygulandığı anda pürüzsüzlük ve ışıltı sağlar. İçerisindeki gerçek altın yaprakları cilde anında aydınlık kazandırırken, süper besleyici formülü kırışıklıkları düzgünleştirmeye ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda altın, vücuttaki enerji akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Lenf sistemini de harekete geçirerek cilde parlak bir görünüm verir. Kendine değer veren her kişinin tercih ettiği eşsiz bir terapi deneyimidir.

AROMA TERAPİ MASAJI

-Dünyada en sık tercih edilen masaj türlerinden birisi aromaterapi masajı, terapi esnasında çeşitli bitkisel yağlar ve aromaterapi yağlar ürünlerle birlikte insan vücudundaki belli noktaları uyararak sinir sistemini etkin hale getirmeyi amaçlamaktadır. Yüzyıllardan beri tercih edilmekte olan bu aromaterapi türünde birbirinden farklı doğal ve katkısız içeriği ile kullanılan yağlar sakinleştirme canlandırma enerji verme ve arındırma görevi görmektedir.
-Terapi ya da tedavi amaçlı uygulanan aromaterapi masajı teknikleri ile medikal seanslarını da çeşitli bel boyun Sırt ve kas ağrılarını hafifletecek aynı zamanda vücudumuzdaki negatif elektriği atabileceksiniz. Aromaterapi talepleri içerisinde uygulanan aromaterapi ürünleriyle birlikte eşsiz yolculuğa çıkacak ve kendinizi daha dingin huzurlu sağlıklı şekilde yenilenmiş bulacaksınız. Seans öncesinde ve sonrasında terapistinle birlikte şikayetlerinizi detaylı şekilde paylaştığınız takdirde kendinize uygun yol haritası çizerek tüm terapi uygulamalarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

MEDİKAL MASAJ

-Medikal masaj teknikleri, alanında uzman deneyimli ve profesyonel terapistler tarafından gerçekleştirilen ve asıl amacı kişilerin şikayetleri olan bölgelerdeki ağrıların giderilmesi olmaktadır. Uygulamayı yapan terapistinin profesyonelliği son derece önemli olup doğru tekniklerle gerçekleştirildiği takdirde şikayetler büyük oranda azalmaktadır.
-Terapi sırasında kişilerin kas ve dokularına sürtünme sebebiyle zarar vermemek adına çeşitli aromaterapi yağlarından faydalanılmaktadır. Aroma terapi yağları içeriği tamamen katkısız doğal ve Bitkisel kaynaklı ürünlerden tercih edilmektedir. Aromaterapi yağları doku üzerinde hızlı şekilde emilerek uygulamaların kolay şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Fizyoterapi alanında alternatif çözüm yolu Medikal masaj teknikleri uygulamasında kişiler bel boyun sırt ve omurga ağrıları gibi şikayetleri için tedavi olabilir.

MUM MASAJI

-Özellikle uzak doğu ve Avrupa’da çok tercih edilen bir masaj türüdür. En iyi bitkisel yağlardan oluşan içeriği ile cildi nemlendiren, besleyen ve esansıyla hoş bir koku sağlarken ılıklığıyla cilde uzun süreli canlandırıcı etki veren Mum ve Bakım Masajı, sıcak ve akışkan yapısı ile rahatlatıcı, gevşetici bir etki sağlar ve masaj ritüeline ayrıcalık katar. Mum yakıldığında sağlıklı bir vücut masaj yağına dönüşür ve cildin sağlığını, güzelliğini yüceltmek için tasarlanmıştır.

PEELİNG MASAJI

-Peeling masajı ölü üst tabakaları temizlemek için cilde deniz tuzu ve bitkisel yağ ile çözeltinin uygulandığı bir cilt yenileme yöntemidir. peeling işleminin ardından yenilenen cilt daha pürüzsüz ve genç görünümlüdür, ciltteki renk değişikliklerini, izleri ve kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılır. Tek başına veya diğer kozmetik uygulamalarla birlikte yapılabilir. İstenilen sonuçlara bağlı olarak farklı derinliklerde (hafif, orta veya derin) peeling yapılabilir. Farklı derinliklerde yapılan her bir peeling tipi için farklı bir kimyasal çözelti kullanır. Daha derin kimyasal peeling uygulamaları daha iyi sonuçlar verir. Cilt probleminin tipine göre uygulanır.

SPOR MASAJI

-Sporcuların sakatlıkları azaltmak için ve kaslarını rahatlatmak için yapmış olduğu masaj türüdür. Bu masaj türü em ve şişkinlik gibi sorunlarında önüne geçmektedir. İsminden de anlayacağınız üzere bu masajı genel olarak profesyonel sporcular veya spor yapan kişiler tercih etmektedir. Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritim, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir.

KLASİK MASAJ

-Tarihte ortaya çıkmış ilk terapi çeşitlerinden sayılan klasik masaj teknikleri hemen hemen her vücut tipine uygun kolay uygulanabilir klasik bir bakım türüdür. Diğer terapi türlerinin temel olarak kabul edilen bu teknikte uygulama esnasında doku sürtünmesini en aza indirmek amacıyla çeşitli bitkisel yağlarından faydalanılmaktadır. Kullanılan bu doğal yağ içerikleriyle birlikte vücutta doğru ve hassas bölgelerde kan dolaşımı hızlandırılması ve hücre yenilenmesi artırılmaktadır.
-Klasik masaj teknikleri ilk olarak Orta Avrupa’da ortaya çıkmış ardından dünyaya yayılmıştır. Bilinen en temel ve basit masaj tekniğidir.